семінар-практикум "Коріння Буковини": "Локальні особливості хореографічного фольклору Північної Бассарабії"

 22–23 лютого 2025 року в Чернівецькому обласному центрі естетичного виховання "Юність Буковини" відбувся перший Всеукраїнський семінар-практикум "Коріння Буковини" на тему "Локальні особливості хореографічного фольклору Північної Бессарабії". Захід мав на меті збереження та розвиток народного хореографічного мистецтва, вивчення регіональних особливостей традиційних танців, обмін досвідом між фахівцями та популяризацію національної культурної спадщини.



У межах семінару-практикуму учасники ознайомилися з традиційними танцювальними формами Північної Бессарабії, зокрема з такими танцями, як Лівинецька полька",  різновиди "Сирби" "Скорий".  Важливим аспектом програми стали практичні заняття під керівництвом Юрія Марка, відмінника освіти України, який представив методику автентичного виконання народних танців. Окремий блок практичних занять "Хореографічна лексика сценічних форм танців Північної Бессарабії" провів Володимир Долгий, старший викладач Чернівецького обласного фахового коледжу мистецтв. Учасники мали можливість поглибити свої знання про композиційні особливості та інтерпретаційні форми таких танців, як Гордолянка, Кругла, Ганка.

Важливим елементом семінару стала презентація традиційних костюмів північних сіл Бессарабії, що сприяло розширенню знань про народну естетику й автентичність строїв цього регіону. Теоретичний блок заходу включав лекції провідних фахівців у галузі автентичного мистецтва. Етнограф - Микола Шкрібляк, заслужений діяч мистецтв України та директор Буковинського центру культури і мистецтва, представив лекцію краю."Народна естетика традицій строїв Північної Бессарабії в контексті хореографічної культури".

 Юрій Марко виступив із доповіддю "Локальні особливості хореографічного фольклору в селах Північної Бессарабії", розглянувши історичні та культурні аспекти формування регіональних танцювальних традицій.

Семінар-практикум "Коріння Буковини" став важливою подією у сфері дослідження та популяризації українського народного танцю, сприяв професійному зростанню викладачів хореографічного мистецтва, розширенню їхньої методичної бази та збереженню традиційного фольклорного надбання регіону.

























Методичний нетворкінг керівників гуртків хореографічного жанру


    12 лютого відбувся методичний нетворкінг для керівників гуртків хореографічного жанру, під час якого були розглянуті ключові питання організації навчального процесу, виховної роботи та організаційно-масових заходів у лютому.

    Методист хореографічного жанру Маріанна Калинюк представила низку важливих питань, зокрема:

  • організацію та проведення занять у гуртках із дотриманням теми, мети, структури заняття;

  • використання інноваційних методик у хореографічному навчанні;

  • планування виховних та організаційно-масових заходів на лютий;

  • умови проведення першого семінару-практикуму "Коріння Буковини" на тему «Локальні особливості хореографічного фольклору Північної Бессарабії»;

  • організацію першого Всеукраїнського фестивалю народного танцю "Коріння Буковини", який запланований на 22–23 лютого.

Окремо було приділено увагу:

  • проведенню відкритих занять (запланованих на період з 15 березня по 15 квітня);

  • епідеміологічним викликам, що впливають на відвідуваність занять, та дотриманню санітарно-гігієнічних норм;

  • естетичному вигляду вихованців на заняттях, зокрема щодо зачіски, форми одягу та відповідності встановленим нормам.

    До обговорення також долучилася Ала Петрівна Слободян, завідувачка методичного відділу, яка презентувала оновлене положення щодо атестації та підвищення кваліфікації педагогічних керівників закладів освіти.

    Заступниця з господарських питань Ірина Вікторівна Ковальська надала роз’яснення щодо алгоритму евакуації дітей та педагогічних працівників у випадку надзвичайних ситуацій, зокрема мінування чи захоплення закладу.

    Директор центру Людмила Дмитрівна Гатрич акцентувала увагу на таких питаннях:

  • забезпечення комфортного перебування здобувачів освіти та обмежене перебування батьків здобувачів освіти  у закладі;

  • оновлення освітнього простору, зокрема встановлення нових лавиць;

  • дотримання працівниками посадових обов’язків.


    Нетворкінг став ефективною платформою для обміну досвідом, професійного спілкування та напрацювання спільних підходів до роботи, що сприятиме якісному функціонуванню гуртків хореографічного жанру.









 3️⃣1️⃣ січня в ЧОЦЕВ «Юність Буковини» відбулася організаційна онлайн-нарада для заступників директорів та завідувачів відділами художньо-естетичного напряму закладів позашкільної освіти. 


📌Спеціалісти закладу надали 35 учасникам інформацію про обласні організаційно-масові та навчально-методичні заходи, заплановані у ІІ півріччі 2024/2025н.р. 


🖇️Присутні отримали поради та інформаційно-методичні рекомендації щодо підготовки дітей та учнівської молоді до фестивалів-конкурсів і виставок. 


🖇️Педагоги також ознайомились із здійсненим працівниками Центру моніторингом активності участі здобувачів освіти територіальних громад у заходах обласного рівня, проведених у 2024 році.






https://www.facebook.com/share/p/1EFeob9YY9/